Bansuj! w rytmie Bollywood ...Dlaczego podejmuję dziś tematykę Bollywood? 
Zaczęło się od jednej piosenki, której refren usłyszałam przez kilka sekund i nie mogłam się jej pozbyć przez resztę dnia! wrr.  (Mam nadzieję, że jutro mi przejdzie)
Piosenka bardzo wesoła, skoczna, szalenie łatwo wpadająca w ucho... typowe Bollywood.
A co to jest Bollywood?  To nie żaden gatunek. To nieformalna nazwa siedziby bombajskiego przemysłu filmowego, ichniej Fabryki Snów. Najsłynniejsza nazwa pochodzi z połączenia słów "Bombay" i "Hollywood"

Z czym stereotypowo kojarzy się ten przemysł filmowy?

1. Całkowity brak pocałunków i seksu między parą głównych bohaterów, zastępują go ocieranie się, całowanie innych części ciała, głównie szyi i brzucha bohaterek
2. Jak oni się biją! Jak oni to potrafią? coś niesamowitego i efektownego ;) Zaraz za Rambo ;)

3. Czas trwania filmu... kilka dobrych lat temu w Nowy Rok leżąc na kanapie bezwładnie z bolącymi od tańca nogami oglądałam film "B"  trwający chyba z 6 godzin. O dziwo - był ciekawy. Jak oni to robią? 
4. Teledyski i piosenki,tańce, hulańce zajmujące minimum 80% filmu...                                                 Ale... na taki kurs tańca bardzo chętnie bym się zapisała! 


 


5. Przeciwności losu w formie rodziców jej lub jego  
6. Wiatr rozwiewający włosy bohaterów, również w zamkniętych pomieszczeniach ;-) 
7. Dlaczego Stahrukh Khan w każdym filmie jest taki nieszczęśliwy albo umiera / jest nieszczęśliwy  i  umiera ?  


Śmiało mogę stwierdzić, że Bollywood to sztuka. Aby stworzyć filmy który po 2 godzinach dalej będzie zaskakiwał  trzeba mieć głowę na karku i dużo pomysłów. 


0 komentarze:

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.