Jest taki sposob na spelnienie marzen...

Jako zaoczna studentka i aktywna poszukiwaczka pracy pozostająca mimo wszystko na wiecznym stażu nie zamierzam poddawać się w realizacji swoich marzeń.

Kocham podróżować odkąd tylko pamiętam, łapę każdą chwilę jak tylko się da.

Moim marzeniem jest podróż do Francji aby po kilku dniach udać się słynną 2godzinną ciuchcią do Londynu na wyprzedaże . Hulaj dusza... !Jak zapewne zdajecie sobie z tego sprawę - budżet (mimo zaistniałej sytuacji taki termin jeszcze w moim słowniku istnieje) studiującego stażysty pozwala co najwyżej odbyć wycieczkę do Krakowskiego Kazimierza na zapiekankę (najlepszą na świecie swoją drogą) - i to w weekendzie w którym ma miejsce zjazd.

Metodą prób i błędów znalazłam sposób na wdrożenie mojego planu w życie - a dokładniej zaraz po obronie.
 Otóż... poszukując metody łatwego oszczędzania pieniedzy których nie mam - natchnęłam się na wpis Bo ma być mrucznie który zainspirował mnie do bardziej konsekwentnego działania!
przedstawiam Państwu skarbonkę, do której trzeba się dostać rozbijając ją!
Ponieważ cel jest niesamowicie ważny - postanowiłam wrzucać do niej KAŻDE zaskórniaki które tylko znajdą się  w moim portfelu.
Początkowo było ciężko, ale z każdym dniem stawało się to moim nałogiem. Teraz nie wyobrażam sobie kilu dni w tygodniu aby nie wrzucić tam piątaka. 

Próbowałam opcji, aby poczynić oszczędności np w formie ze słoikiem - niestety łatwość dostępu do funduszy skutecznie kusiła do ich podbierania.


Moja skarbonka została wykonana samodzielnie podczas poprzedniego stażu w Gminnym Ośrodku Kultury.  To wyrób ceramiczny. Wbrew pozorom jest banalna do zrobienia i pomalowania.

A wy jakie macie sposoby na oszczędzanie?


4 komentarze:

 1. Muszę nad tym pomyśleć, bo moje fundusze się powoli kończą, pracy na horyzoncie brak, a odłożyć na większe marzenia bym chciała :)
  Ps. Może jakiś post o tym jak zrobić taką skarbonkę? Bo pojęcia nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agata, z ceramiką nie będzie tak łatwo, tymczasem podrzucam link do świetnej stronki - http://niezwykle-zastosowanie.blog.pl/tag/butelka-plastikowa/ ;)

   Usuń
 2. i nie kusi Cię? serio Cię nie kusi żeby rozbić przed godziną zero?:) a jak nadejdzie niespodziewanie czarna godzina np?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moja druga skarbonka - pierwsza mniejsza została rozbita rok temu i grubo tego później żałowałam.
   Jak nadejdzie godzina zero zera - oczywiście.

   Usuń

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.