O trudnych wyborach ...

Czy jesteście w stanie zostawić poukładane życie i pracę aby zamieszkać w kenijskim buszu, w chacie zbudowanej z odchodów bydła oraz gliny lecz za to z miłością „od pierwszego wejrzenia”- Masajem z Kenii ? Książka Biała Masajka - Corinne Hofmann  ma w sobie coś wyjątkowego. Są to wydarzenia oparte na faktach. 


         Przeżycia bohaterki wywołują u mnie mieszane uczucia: niedowierzanie tak lekkomyślnego zachowania przechodzi w podziw za odwagę i determinację w dążeniu do odnalezienia własnego szczęścia. Książka ukazuje do czego zdolna jest kobieta zakochana, często zbyt zaślepiona miłością aby móc odebrać sygnały ostrzegawcze. 
Bohaterka zostawia wszystko w imię miłości- lecz czy o miłości możemy mówić widząc mężczyznę po raz pierwszy w życiu i już stwierdzając, że to ten właściwy? 
W jaki sposób pogodzić ze sobą tak skrajne kultury? Jakim kosztem? Czy poświęcić życie córki w imię reguł plemiennych? 
         Biała Masajka to forma swoistego katharsis, pamiętnika którego celem jest uświadomienie innym kobietom konsekwencji związanych ze zbyt lekkomyślnego podejmowania decyzji, które rzutują na całe dalsze życie. 
         


Książka napisana prostym językiem, ukazująca życie w obcej dla europejczyków krainie. Masajskie zwyczaje, twarde zasady które przetrwały dziesiątki lat, jak również barwna podróż po Afryce nakłaniają aby przeczytać również pod względem kulturowym. 
Książkę przeczytałam jednym tchem! Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. 

0 komentarze:

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.