Austria okiem baby za kierownicą ...Czy można dostać mandat (foto) z powodu zbyt małej odległości od pojazdu przed nami? 

Takie rzeczy tylko w Austrii… 

Austria jest krajem wyjątkowo skrupulatnie przestrzegającym prawo drogowe. Na pierwszym miejscu plasuje się prędkość- należy dostosować koniecznie do tej na znakach- o apteczce, trójkącie i reszcie ekipy w samochodzie przypominać nawet nie próbuje. Na autostradach są sensory które skutecznie przypominają o przestrzeganiu konkretnej prędkości, jak również sprawdzają ważność winiety. w przypadku braku- do domu przyjdzie odpowiednie zdjęcie pamiątkowe z pobytu. 


Wprowadzone zostały tzw. “żółte kartki” (punkty karne), które stosowane są też względem cudzoziemców. Trzykrotne otrzymanie żółtej kartki powoduje, że cudzoziemiec może otrzymać zakaz poruszania się samochodem po terytorium Austrii przez okres min. 3 miesięcy. 


Są i pozytywne aspekty poruszania się po tym niezwykle uporządkowanym kraju. BEZPIECZEŃSTWO. Austriacy jeżdżą rozważnie, nie szarżują. Osobiście doświadczyłam, iż kultura osobista kierowców jest na wysokim poziomie. Jeśli przestrzegamy zasad ruchu drogowego podróż jest przyjemna i przebiega pomyślnie, również dzięki dobremu stanowi dróg. 

Poruszanie się po Austrii uważam za przyjemne, komfortowe oraz bezpieczne. Z całym magazynkiem wymogów (apteczka itp) śmiało możecie wyruszyć na wycieczkę. Jest co zwiedzać!


0 komentarze:

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.