Tanie linie lotniczeTanie linie lotnicze - jak to działa?
 O co w tym chodzi?

 Tanie linie lotnicze aktywnie korzystają ze strategii różnicowania cen. Niektóre z nich zmieniają ceny biletów nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Uśrednione zmiany cen wykazują ogólną tendencję, że im mniej dni do wylotu tym bilety są droższe. Bilety nie drożeją jednostajnie. Zdarzają się znaczne, ale krótkotrwałe, obniżki cen w ostatnich tygodniach poprzedzających lot. Jest to związane z kontrolą wskaźnika load factor, czyli ze staraniem sprzedania jak największej liczby dostępnych miejsc na pokładzie.

Dodatkowe informacje do poczytania 
http://natemat.pl/19667,jak-kupic-tanie-bilety-i-przechytrzyc-tanie-linie-lotnicze-za-1-grosz-do-mediolanu-za-3-zlote-do-oslo  
Forum http://www.forum-lotnicze.pl/
Opinie http://www.pasazer.com/opinie-pasazerow


Garść stron do wyboru 

 1. http://www.airberlin.com/site/start.php?LANG=pol&MARKT=PL
 2. http://www.easyjet.com/pl
 3. http://www.ryanair.com/pl
 4.  http://wizzair.com/pl-PL/Search
 5. http://www.norwegian.com/pl/
 6. http://www.tanielinielotnicze.pl/
 7. http://www.esky.pl/bilety-lotnicze?gclid=CK-iiNzmgbcCFYZe3godIXIAfA
 8. http://www.sky4fly.net/
 9. http://www.lataj.pl/?gclid=CLmqi9zmgbcCFU2N3godjXAAEw
 10. http://www.esky.pl/linie-lotnicze
 11. http://www.lucky.com.pl/
 12. http://www.whichbudget.pl/


Jak  kupować bilety, by polecieć najtaniej? 
Po pierwsze... 
Kupujmy bilety możliwie najwcześniej. Kupno biletu nawet kilka miesięcy przed planowanym wylotem ma sens, ponieważ, przewoźnicy dzielą fotele w samolotach na kilkanaście części i sprzedają je w różnych cenach. W języku przewoźników miejsca takie to taryfy. Miejsc z najniższą taryfą jest w samolocie zaledwie kilka, ale dzięki temu firma ogłasza kuszące promocje. 
Zatem ci, którzy planują podróż wcześniej nie powinni zwlekać z kupnem biletu, bowiem liczy się tu zasada kto pierwszy ten lepszy. Jednoczesnie nalezy pamiętać, że tanie bilety to także gorsze bilety. Najtańszego bilety nie można bowiem zwracać nawet w przypadku zmiany planów. Problem może być również z przepisaniem go na inna osobę. Operacje takie są kosztowne, a tani bilet wcale nie jest już tani tani... 
Po drugie... 
Najtańsze bilety to takie, które kupimy samodzielnie na stronie przewoźnika, wówczas unikamy posredników, którzy za swoje usługi pobierają prowizję w wysokości od 40 do 130 zł! 
Niektóre tanie linie sprzedają bilety lotnicze jedynie przez internet. Wówczas płacimy karta kredytową, podając jej numer, bądź przelewem. Trzeba się równiez liczyć z tym, że za tę operację zostanie doliczona odpowiednia opłata. 
Po trzecie... 
Loty bezpośrednie niekoniecznie są najtańsze. Zatem jeśli się nie spieszymy nie rezygnujmy z połączenia z przesiadką, ponieważ na takim locie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. 
Po czwarte... 
Jesli już zdecydujemy się na lot z przesiadką warto pamietać o tym, by oba loty były obsługiwane przez jedną linie lotniczą, ponieważ wówczas będzie taniej. 
Po piąte... 
Jeśli planujemy wyjazd zagraniczny, który ma trwać kilka dni, warto się zorientować, czy nie będzie taniej jeśli na miejscu spędzimy sobotę, to tzw. zasada sunday rule. Przewoźnicy zachęcają do powrotów w niedzielę niższymi cenami. Choć zasada sunday rule jest coraz rzadziej stosowana warto o niej pamiętać. 
Po szóste... 
O wiele taniej bedzie, jesli kupimy bilet w obie strony (roundtrip). Zwykle cena jest niższa o 30 proc. Poza tym najlepiej kupowac bilety tam i z powrotem u jednego przewoźnika, bo kupione u różnych kosztowałyby majątek. 
Po siódme... 
Warto polować na promocje. Czasem trwają zaledwie kilka godzin, zwykle do wyczerpania biletów i przeważnie w okresach, kiedy zainteresowanie lataniem słabnie, czyli na jesień, zimę i wczesną wiosnę. Wyjątek stanowią oczywiście święta, wówczas ceny biletów drastycznie rosną, bo jest to kres żniw przewoźników. Promocyjne ceny biletów są obwarowane wieloma zastrzeżeniami. Należy pamietać, że biletu kupionego po promocyjnej cenie nie można zwrócić lub zamienić, a za przepisanie go na kogoś innego trzeba dużo dopłacić. 
Po ósme...
 Jakiego przewoźnika wybrać? Taniego czy tradycyjnego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ekspansja linii niskokosztowych zmusiła linie tardycyjne do obniżania cen. W efekcie dochodzi do tego, że coraz częściej u przewoźnika tradycyjnego można znaleźć bilet tańszy niż u przewoźnika taniego
(http://www.tur-info.pl/p/ak_id,22499,,tanie_bilety_lotnicze,ceny_biletow_lotniczych,tanie_linie,przewoznicy,kupowanie.html)4 komentarze:

 1. Do listy stron dodałbym jeszcze stronę http://www.lotniczy-bilet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. I like the helpful information you provide in your articles.
  I'll bookmark your weblog and check again here regularly. I'm
  quite certain I will learn a lot of new stuff right here!
  Best of luck for the next!

  my blog post provestra

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja kiedyś trafiłam na ciekawą promocje biletów na http://www.pansamolocik.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za ciekawy artykuł :) Fajnie się czytało :D

  OdpowiedzUsuń

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.