Carpooling - czyli jak dojeżdżam na studia
 Carpooling to moja najczęstsza forma dojazdu na studia. Bardzo cenię w sobie możliwość oszczędności, wygody oraz poznania nowych osób. Obecnie korzystam  ze strony blablacar'u. Ludzi poznałam  bardzo dużo - od skromnych nieśmiałych po totalnie rozgadanych pasażerów. Były wesołe młode pary które przemierzyły już kawał świata, były osoby dużo starsze.  Statystycznie  dominowały  osoby jadące na jakąś imprezkę w weekend. 
Standardowo podczas jazdy słyszę straszne historie o autostopowiczach mordercach albo psychopatach. To chyba jakaś tradycja wśród nowo wsiadających :) 

Na czym to polega? 
Kierowcy i pasażerowie publikują oferty przejazdów i zapytania o wolne miejsca. Zainteresowane osoby, które wybierają się w tym samym kierunku o tej samej porze, kontaktują się z ogłoszeniodawcą, aby omówić szczegóły wspólnego przejazdu. Obie strony ustalają przede wszystkim czas i miejsce spotkania, a także podział kosztów podróży oraz takie kwestie, jak np. miejsce na bagaż, możliwość zabrania ze sobą kota lub psa czy palenia papierosów. Następnie spotykają się w umówionym dniu w konkretnym miejscu i wspólnie odbywają podróż.

Carpooling a autostop
Carpooling bywa czasami błędnie nazywany internetowym autostopem lub e-autostopem. Należy jednak zwrócić uwagę na dwie zasadnicze różnice: podczas gdy autostop jest spontaniczny i zwykle bezpłatny, w przypadku carpoolingu kierowca i pasażer umawiają się na przejazd z wyprzedzeniem, poza tym w grę wchodzi zwrot części kosztów podróży.


www: 
http://www.carpooling.pl/
http://www.blablacar.pl/
http://jedziemyrazem.pl/
http://autem.pl/
http://www.wspolnedojazdy.pl/
http://jazdazagrosze.pl/
http://www.gumtree.pl/fp-przejazdy/mazowieckie-warszawa/c9037l3200001

Czy ktoś z Was korzystał z tej formy przemieszczania się?


0 komentarze:

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.