Naprawdę warto ! Czyli słów kilka o myśleniu na drodze...
Noszenie odblasków to nie obciach tylko przejaw inteligencji.
Nie rozumiem, jak można nazwać osobę, która uważa, że poruszanie się po zmroku w terenie gdzie nie ma chodnika w kamizelce odblaskowej jest obciachowe?
Słowo OGRANICZONY  jest chyba najdelikatniejsze.  Idąc tym tokiem myślenia - nie będzie już obciachem spędzenia reszty życia na wózku albo przez długi czas w szpitalu?

Ja rozumiem, że kamizelki kojarzą się z wielką ciężką kamizelą służb mundurowych/ porządkowych itp w której jest niewygodnie i ciężko ją później schować. Otóż świat ruszył do przodu. JA znalazłam za 15zł na allegro kamizelkę dla sportowców. Są to lekkie 3 paski przekładane przez ramię. Nie czuję, że ją mam na sobie bo waży tyle co paczka chusteczek, nie krępuje moich ruchów a daje mi poczucie, że jestem naprawdę bardzo widoczna.

 

Sprawdza się idealnie na rower (tak - w styczniu też jeżdżę). Taką samą ma mój brat który rusza na jogging nocną porą.                                                                                 elo! 

Jeśli komuś nie odpowiada ani kamizelka ani odblask - wynalazłam w necie genialne czapki, które w dzień są "normalne", świecą tylko w nocy i tylko w momencie mijania samochodu.
Słyszałam podzielone opinie co do NAKAZU noszenia odblasków.  Jak to bywa ludzie jeżą się na samo słowo NAKAZ. Warto jednak przewidywać co może się wydarzyć. Jako kierowca - jestem niesamowicie wdzięczna osobom noszącym odblaski/ kamizelki, ponieważ..."Ja nie widzę nic złego w noszeniu odblasków, jako pieszy mi to nie przeszkadza a nawet czuje się bezpieczniej, jako kierowca doceniam odblaski jeszcze bardziej, zwłaszcza kamizelki odblaskowe, które część kierowców myli z policją. Tylko wydaje mi się ustawa chyba tego nie zmieni.
Warto nakłaniać firmy, żeby zamiast rozdawać jednorazowe długopisy, notesiki i cukierki, dawać odblaskowe smycze, naklejki czy opaski"
                                                                                                              zdrowy-rower.pl 


A Wy? Co sądzicie o chodzeniu w odblaskach ? 

1 komentarz:

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.