Święto Kielc 2014 - "miasto z pasją tworzenia"


Od piątku 27.06.2014 oficjalnie rusza ŚWIĘTO KIELC.
W związku z tym do późnych godzin będą czynne teatry, galerie, muzea...
W piątkową białą noc pierwszą atrakcją, która przykuła moją ciekawość jest NOC OGNIA.Takie pokazy zawsze budziły we mnie podziw dotyczący odwagi i opanowania osób występujących.
Warto zajrzeć nad kielecki staw, który zamieni się w plażę oraz wystawę sprzętów wodnych. Kolejnym obowiązkowym punktem są występy kabaretowe. Do nich chyba nie muszę zachęcać -to oczywiste ;)


W sobotę bardzo atrakcyjnym wydarzeniem dla mnie będzie pokaz sztuk walki oraz wystawa czworonożnych pupili UWAGA - z możliwością adopcji psiaka ze schroniska!
W wakacje planuję mały remont w pokoju więc nie mogę przegapić spotkania w  salonie miejskim, gdzie architekci wnętrz będą doradzać jak poprawić wygląd mieszkania. 
Coś dla ucha? Na scenie na Rynku wystąpi pięć kapel rockowych. A dla tych, którym się poszczęściło i jakimś cudem zdobyli bilety - SABAT CZAROWNIC na Kadzielni. 

 


Co w niedzielę? 
W niedzielę natomiast miasto zdominują teatry. Zaplanowane zostały przedstawienia i warsztaty aktorskie. Koncert dadzą m.in.  Jerzy Połomski i zespół Trubadurzy. Na Rynku obędzie się licytacja bukietów a dochód z niej zostanie przekazany na budowę hospicjum Caritas. Zostanie również przedstawiony pokaz instruktażowy jak ową wiązankę samemu wykonać. Koniecznie wybiorę się nad zalew (na klonowej)i popływam łódką. Zakończeniem dni Kielc będzie koncert na dachu Galerii Korony zespołu Kombi. 


Co nowego w tym roku ? 
Kielczanie będą mogli obejrzeć m.in. proces tworzenia rzeźby i obrazów oraz wziąć udział w malowaniu porcelany. Nowością będzie organizowany na ul. Zamkowej Jarmark Sztuki, który będzie uzupełnieniem tradycyjnego Jarmarku Świętokrzyskiego na ul. Sienkiewicza.

Warto "pobłądzić" po Kielcach w ten weekend. Ja na pewno będę chciała zahaczyć jeszcze o Kieleckie Centrum Kultury - wydarzenia tam zawsze są dopięte na ostatni guzik i pozostawiają po sobie wrażenie na długi czas. 
PEŁNY PLAN NA PIĄTEK : >>>KLIK<<< 


 


PEŁNY PLAN NA SOBOTĘ   >>>KLIK<<<
  PEŁNY PLAN NA NIEDZIELĘ >>>KLIK<<<

5 komentarzy:

 1. Fajne :) Mam nadzieję, że uda Ci się na coś wybrać i podzielić wrażeniami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech... ostatnim razem, kiedy chciałam dłużej pobyć na Twoim blogu, komputer odmówił współpracy :/ jednak wróciłam, aby rzec, że miło mi spotkać kogoś, kto o Kielcach myśli podobnie jak ja :) ja się importowałam do tego miasta 8 lat temu i choć obecnie już w nim nie mieszkam, to zawsze miło je wspominam i kiedy tylko mogę - odwiedzam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi szalenie miło czytać taki komentarz ;)
   pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś na mieście ;-)

   Usuń

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.