Moja szczęśliwa 7 - czyli jak nie zwariować na bezrobociu.

Ratunku!
Jestem bezrobotna!
Na początku był szok - staż tak szybko minął, to już rok... Może jednak to nie koniec? Nie mogę być zwyczajnym stażystą który odwalił kawał roboty i zostanie zastąpiony nowym - którego miałam okazję poznać i szkolić na swoje stanowisko - o ironio.
Ale przecież jestem młoda, zdolna, wykształcona... na pewno zaraz coś znajdę. Po prostu wykorzystam ten czas jak tylko mogę dla siebie!  Nie prędko może się to powtórzyć!     -jeszcze w tą regułkę wierzę.

Co robię, żeby nie zwariować?

1. Ćwiczę.
Codzienny jogging z moim psem pozwala mi się oderwać i zdrowo zacząć dzień.
Jeżdżę na rowerze, robię wyzwania z przysiadami i skłonami. Poranną tv śniadaniową oglądam kręcąc hula hop. Zajęcia płatne zastąpiłam tymi bezpłatnymi.   Nie powtórzę błędu z początku bezrobocia - siedzenie pasywne. Czułam się strasznie.

2. Czytam .
 Obecnie na szafce przy łóżku leży J.A. Lindqvist " Powroty zmarłych". Dla mnie najlepsze jednak są babskie poradniki oraz historie oparte na faktach.  Później opisuję moje spostrzeżenia na blogasku.
Jeśli zabraknie mi pomysłu na literaturę - zaglądam do Agatonistki  .

3. Gotuję. 
Jest czas, aby troszkę dłużej pobawić się w kuchni i zrobić ze standardowego dania coś ciekawego ;)  Bezrobocie włącza kreatywność.
Mniejsze możliwości finansowe = ciekawsze wykorzystanie składników.

4.Ogarniam
Zaraz po wyspaniu się, wyleczeniu kaca itp dostrzegłam na jak wiele rzeczy nie miałam wcześniej czasu (chodzi o ogarnięcie mieszkania). Tu z pomocą przyszła Niebałaganka 
Również  Zorganizowana - porządkuj - dekoruj - oszczędzaj posłużyła genialnymi radami.  Dziś z Zorganizowaną ogarniam wszystkie rachunki aby nie przetrząsać mojego pokoju w momencie, kiedy będę ich pilnie potrzebować.
A kiedy już skończę z porządkami - mam czas na samorozwój : Purestyle - create your life
Blog jest poświęcony tematyce kształtowania obrazu siebie, nie narzucając nic, a jedynie sygnalizując pewne zmiany. Czytelnik znajdzie tutaj porady nie tylko z zakresu mody i nienagannej prezencji, ale także odnajdzie drogę do podnoszenia jakości własnego życia.
Lubię zajrzeć na Kobiece inspiracje   w poszukiwaniu ciekawych pomysłów na wystrój domu i nie tylko. Dzięki Stylowym.pl namalowałam własny obraz i złapałam ogrom inspiracji, w szczególności w dziale DIY

5. Zwiedzam
Wyszukuję bezpłatne a ciekawe atrakcje w moim mieście o których nie miałam pojęcia a w końcu mam na nie czas.

6. Obowiązki przede wszystkim
Powtarzam sobie - dziś napiszę kolejnych 10 stron mojej magisterki... no dobra to może chociaż ankietę zrobię? ;)

7. SZUKAM PRACY to oczywiste.


A co chcę jeszcze zrobić?
Ogarnąć  biznesowy niemiecki.

Nie ma chyba nic gorszego niż bezczynne oczekiwanie na to, że w końcu zadzwoni telefon z propozycjami wspaniałej pracy. Zadzwoni albo i nie, a siedząc i czekając nie zwiększę swoich szans na znalezienie TEJ pracy

Bezrobocie to dobry czas na zmiany. Nie bójmy się ich.

4 komentarze:

 1. A jako, że Agatonistka czyta mało poradników i historii opartych na faktach, to chyba nic u mnie nie znajdujesz ;)
  Czyli nie tylko ja mam tak z magisterką? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodziło mi o dowolne pomysły na literaturę.Fakt - źle to ujęłam ;)
  oj z magisterką podejrzewam - są nas tysiące ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie wiem o czym mówisz. Sama byłam kilka miesięcy bezrobotna. Również po stażu! Ten okres to była dla mnie męczarnia. Ale wtedy zaczęłam trochę blogować, robić kilka rzeczy dla siebie i praca też w końcu przyszła! :) Teraz robie kilka rzeczy na raz i z trudem znajduję czas! Ale cieszę się, bo wolę to niż bezczynność na bezrobociu. Człowiek jest wtedy taki "zdziadziały" ;) Fajnie, że znajdujesz sobie zajęcia, na pewno pracę też niedługo znajdziesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zdziadziałości" boje się najbardziej ;P

   Usuń

Blogger templates

Follow us

Copyright © 2013 Isabel and Blogger Templates - Anime OST.